fbpx Як заряджати електромобіль: АКБ та термін її служби | Carpoint Electric

Як заряджати електромобіль: АКБ та термін її служби

зарядка електромобіля Smart MercedesПеред потенційними користувачами електрокарів постають відразу два питання: перше, де і як можна підзарядити АКБ (акумуляторну батарею), якщо вона розрядиться посеред дороги, і друге – термін служби батареї.

Зарядити електромобіль можна 3 способами:

✓ Використовуючи прискорені зарядки (30-60 хвилин для зарядки АКБ до 80% ємності)

✓ Від 3-фазної розетки на 380 В, якими обладнуються АЗС та паркінги (зарядка триває 4-6 години )

✓ Від побутової мережі на 220 В, як і будь-який електричний прилад ( 8-12 годин для повної зарядки)

Головною «зручністю» електричних авто є можливість заряджати їх в будь-якому місці, де є звичайна побутова електромережа. Найпростіший і найпоширеніший спосіб зарядки електрокара – в гаражі від звичайної розетки. Існує безліч стереотипів і хибних думок про те, як правильно заряджати електромобіль дома. Давайте розглянемо найбільш поширені з них:

Потужності домашньої електромережі не вистачить для зарядки електромобіля

Насправді, сучасні квартири з модернізованою електромережею мають обмеження до 15 кВт. Якщо ж говорити про сільську місцевість або старі будинки, їх ліміт знижено до 5 кВт. Як заряджається електромобіль? Йому потрібно всього-на-всього 2-3 кВт.

Щоб зарядити електромобіль необхідний спеціальний зарядний пристрій

Так, справді потрібен. Він схожий на зарядний пристрій для ноутбука, але його розмір трохи більший. Він продається в комплекті з машиною. Цей пристрій «розумний» і знає, як правильно зарядити електромобіль, контролює рівень зарядки і оберігає в критичних ситуаціях: має блок керування та запобіжник.

Щоб зарядити електромобіль від розетки потрібно більше доби

Так, в зв’язку з тим, що змінний струм заряджає автомобіль повільно, для повної зарядки електромобіля потрібно 8-40 годин ( залежно від марки автомобіля). Ситуацію може врятувати трифазна розетка, за допомогою якої процес зарядки скоротиться в 3 рази.

Термін служби АКБ

Прийнято вважати, що середній термін служби батареї становить 7 років, проте це не зовсім вірне твердження. По-перше, термін служби батареї залежить від її використання. По-друге, пристрій не виходить з ладу відразу, відслуживши декілька років, а просто поступово втрачає ємність. З кожним роком ємність батареї знижується приблизно на 2-3%. Відповідно, якщо по проходженню 7 років ємність батареї становитиме 75%, то водій 24-кіловатного Nissan Leaf, до прикладу, що проїжджав раніше 150 км, при зношеній батареї проїде 112-115 км.

Ціни на АКБ коливаються в діапазоні $5-15 тис. залежно від ємності, але в майбутньому вони будуть знижуватись.